Gemi konteyner taşıma fiyatları hesaplama!

Uluslararası Gemi Konteyner Nakliye Ücretleri ve Maliyetleri Hakkında Detaylı ve Faydalı Bilgiler

Uluslararası Deniz yolu konteyner nakliyesi ve taşımacılığı hakkında fiyatları birbirine karşılaştırmadan önce neye ihtiyacınız olduğunu ve bunun ödeyeceğiniz rakamları nasıl etkileyeceğini anlamanız bu bakımından çok önemlidir.

Tüm Dünyada sıklıkla kullanımda olan iki standart nakliye konteyner türü bulunmaktadır bunlar, (20ft ve 40ft) konteynerleridir.

Bunun dışında yükünüzün cinsine, hacmine, ağırlığına ve boyutlarına göre kullanılan, 40HC, 45, 40/OT, 40FR, 40RF konteynırlarıda kullanılmaktadır.

Ancak tüm Dünya’da Uluslararası konteyner taşımalarında sıklıkla kullanılan (20ft veya 40ft) konteynerlere muhtemelen ihtiyacınız doğacaktır.

Hangi Taşıma Tipi Daha Az Maliyetlidir?

Taşımalarınızda hangi seçeneklerin daha iyi ve hesaplı olduğuna karar vermek için (LCL ve FCL) terimlerinin ne anlama geldiğini bilmemiz gerekmektedir, bunlar konteyner gönderilerinin iki önemli noktasıdır.

Denizyolu taşımacılığında 15m3’ün altındaki ürünlerin LCL yani (Parsiyel) olarak göndermenin daha ekonomik olduğunun altının çizilmesi gerekir. 15m3 üzeri yüklerde ise FCL yani konteyner içi (20ft veya 40ft) olarak yüklemenizi kolayca gerçekleştirmeniz mümkündür.

Gemi Konteyner Taşıma Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Konteyner taşıma ücretleri ve navlunları, yükünüzün hacmine, malın cinsine, ağırlığına ve teslimat varış yerinin çıkış noktasından uzaklığına göre değişmektedir.

Mallarınızı ithal veya ihraç etmenin toplam maliyetini iyi anlamak, ürünlerin toplam giriş, çıkış maliyetlerini, liman ve gümrük masrafları dahil kârlılığınızın ne olacağını belirlemek için bu konular hayati önem taşımaktadır.

Yükünüzü göndermenin ne kadara mal olacağını tahmin etmenize yardımcı olmak için konteyner nakliye maliyetleri hesap uzmanlarımız tarafından en iyi şekilde hesaplanmaktadır.

7/24 bizlere buradan ulaşabilir her türlü Deniz yolu, ithalat, ihracat işlemlerinizde bilgi veya fiyat alabilir Uluslararası konteyner taşıma işlemlerinizi kolayca çözüme kavuşturabilirsiniz.

Teşekkürler, İSGLOBAL LOJİSTİK Ailesi.