Türkiye’den Amerika’ya İhracat Nasıl Yapılır?

Türkiye’den Amerika Birleşik Devletleri’ne ihracat yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Öncelikle, ihracat yapmak istediğiniz ürünleri seçin ve Amerika Birleşik Devletleri pazarına uygunluklarını araştırın. Bu araştırmayı, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki elçiliğiniz veya ticaret ofisiniz varsa, bu gibi kaynaklardan veya internet üzerinden araştırmasını yapabilirsiniz.
  2. İhracat işleminin yasal koşullarını yerine getirin. Bu koşullar, ihracat yaptığınız ülkenin yasalarına ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ihracat yönetmeliklerine göre değişebilir.
  3. İhracat işleminiz için gerekli belgeleri toplayın. Bu belgeler arasında, ihracat beyannamesi, gümrük beyannamesi, maliyet beyannamesi gibi belgeler olabilir.
  4. İhracat işleminizi gerçekleştirmek için İSGLOBAL LOJİSTİK ile iletişime geçebilirsiniz. Şirketimiz, ürünlerinizi hedef ülkeye taşıyacak ve gümrük işlemlerini kolaylıkla yapacaktır.
  5. Ürünlerinizi hedef ülkeye teslim edin ve ödemenizi alın. Ödeme, genellikle Amerika Birleşik Devletleri doları cinsinden yapılır ve ödemeyi almak için bir banka aracılığıyla EFT, havale gibi bir yöntemi kullanabilirsiniz.

Teşekkürler,